Etyczna moda

Etyczna moda – co to dla nas oznacza? To nie tylko dobre materiały czy orientacja na jakość zamiast ilości. W tym pojęciu zawiera się dużo więcej i dlatego w tym wpisie chcemy Wam przybliżyć naszą filozofię mody.

Etyczna moda to świadoma moda

Tworzymy rzeczy, które mają służyć latami, bo trafiony zakup to ten, który przynosi autentyczną radość i gości w szafie na długo. Chcemy, by nasze produkty były noszone i lubiane, dlatego projektujemy je z myślą o jak najlepszej jakości. Bardzo często pojawiają się w naszej ofercie krótkie serie kolekcji albo limitowane produkty, bo dobieramy niewielkie ilości, ale za to wyjątkowych materiałów. Dominują: certyfikowana organiczna bawełna, len, ekologiczna wiskoza, włókno bambusowe, jedwab, rayon, wełna. Dodatkowo stawiamy na proste kroje, stonowane kolory, aby tworzyć klasyczne ubrania, które można nosić na milion sposobów. Stworzona z nich szafa kapsułowa będzie odpowiedzią na wszystkie ubraniowe potrzeby.

Etyczna moda

Etyczna moda to troska o ludzi

Aby móc dopilnować jakości powstawanych produktów założyliśmy własną szwalnię, gdzie tworzymy przyjazne miejsce pracy z poszanowaniem dla naszych pracowników. Wszystko powstaje z naszej wspólnej pasji – Bombshe to przede wszystkim ludzie. Żaden z naszych projektów nie byłby tym samym, gdyby nie nasze krawcowe i wspaniali pracownicy. Aby docenić tę wspólną pracę dbamy o dobrą atmosferę oraz work-life balans, a także zapewniamy godziwe warunki.

To także troska o środowisko

Jako polska marka dbamy o jakość i bezpieczeństwo materiałów dobierając te, które posiadają certyfikat OEKO-TEX® Standard 100. Oznacza to, że zostały zbadane pod kątem obecności substancji szkodliwych dla zdrowia. Korzystamy wyłącznie z energooszczędnych maszyn. Ponadto od niedawna nasza szwalnia jest zasilana w energię elektryczną dzięki panelom fotowoltaicznym, co sprawia, że przyczyniamy się do zmniejszania emisji zanieczyszczeń do atmosfery. To jeszcze nie koniec! Oprócz certyfikowanych materiałów i ekologicznych rozwiązań zwracamy także uwagę na to, w co pakujemy przesyłki. Wykorzystujemy w tym celu biodegradowalne koperty i pudełka z szarej eko tektury.

Etyczna moda

Oraz wspieranie lokalności

Współpracujemy z lokalnymi dostawcami – gramy do jednej bramki. Najchętniej kupujemy materiały i dodatki od partnerów z najbliższych regionów. Wszystkie nici, zamki czy guziki pochodzą od polskich producentów. Zależy nam na tym, by wspierać mniejszych przedsiębiorców i wzmacniać polski rynek.

Po więcej zapraszamy do zakładki “O nas” i na nasz Instagram.