Bawełna Supima – na czym polega jej sekret?

bawełna supima

Na czym tak naprawdę polega wyjątkowość bawełny Supima, o której w ostatnim czasie jest coraz głośniej? Czym się charakteryzuje i jakie ma właściwości? O tym wszystkim dowiesz się z tego wpisu.

Niezwykłość tego rodzaju bawełny polega przede wszystkim na jej niekwestionowanej jakości. Jest wyjątkowo delikatna, przyjemna dla skóry, a przy tym jej żywotność podczas użytkowania jest dłuższa niż innych rodzajów bawełny.

bawełna Supima

Stanowi ona jedynie 1% całej bawełny uprawianej na świecie. Do jej wytwarzania używa się najnowszych technologii m.in. monitorów gleby czy też technologii satelitarnej. Dzięki tym innowacyjnym metodom możliwe jest otrzymanie najwyższej jakości.

Zasadniczą różnicą pomiędzy zwykłą bawełną, a Supimą jest długość włókna, które w jej wypadku potrafi być nawet 1,5-2 razy dłuższe. Dzięki temu charakteryzuje się zarazem niezwykłą wytrzymałością jak i miękkością.

Produkty odszyte z tego materiału zachowują swój kolor oraz nie mechacą się. Długo wyglądają jak nowe. Z każdym praniem zyskują na miękkości. Stanowią one inwestycję na długi czas, co w przypadku np. t-shirtów, które użytkujemy dość często ma ogromne znaczenie.

Bawełna Supima rewelacyjnie sprawdza się we wszelkich produktach typu Basic. T-shirty z dekoltem V lub okrągłym oraz longsleevy są bazą, którą warto mieć w swojej szafie niezmiennie od panujących trendów. Te rzeczy pozwolą Ci na zbudowanie wiele stylizacji i pasować będą niemalże do wszystkiego. Warto więc zainwestować w dobrą jakość, która posłuży Ci na dłuższy czas.

Jeśli chcesz przetestować ten rodzaj materiału i przekonać się o jego właściwościach kliknij TUTAJ i zobacz jakie produkty mamy z niego uszyte.

Po inspiracje jak wystylizować nasze ubrania niezmiennie zachęcamy do obserwowania naszego profilu na Instagramie.