Rayon – co to za materiał i dlaczego warto go nosić?

Rayon nazywany potocznie sztucznym jedwabiem jest tkaniną, po którą bardzo chętnie sięgacie. Co to właściwie za materiał i jakie ma zalety?

Rayon jest tkaniną, która podobnie jak wiskoza czy też modal zalicza się do grupy włókien sztucznych. Są to materiały powstałe z naturalnego surowca czyli celulozy. Więcej o podziale materiałów możecie przeczytać tutaj.

Podczas obróbki rayonu powstaje nić podobna do nici z kokonu jedwabnika dlatego też zyskał on miano jedwabiu wiskozowego.

Właściwości rayonu

Rayon jest materiałem mocno przewiewnym. Zapewnia poczucie komfortu zwłaszcza podczas cieplejszych dni. Pozwala skórze oddychać. Dodatkowo świetnie się układa na sylwetce. Dobrze wygląda na wszelkiego rodzaju bluzkach, koszulach czy też sukienkach. Jest dość odporny na uszkodzenia i trwały.

Jak pielęgnować rzeczy z rayonu?

Jeśli chcesz długo cieszyć się dobrym wyglądem swoich rzeczy musisz właściwie o nie dbać. Rayon najlepiej zachowuje się przy praniu ręcznym w temperaturze do 30 stopni. Prasować należy go najlepiej po lewej stronie w temperaturze do 110 °C.

Co szyjemy z rayonu?

Rayon fantastycznie wygląda w wszelkiego rodzaju bluzkach bądź sukienkach. W naszej szwalni chętnie szyjemy z tego materiału basicowe topy na ramiączkach, które sprawdzą się jako baza do wielu stylizacji. Do kolekcji dołączyły także niedawno podobne topy, ale na szerszych ramiączkach. Rayon pięknie wygląda także w bardziej kobiecym wydaniu – sukience koszulowej lub z falbaną.

top
Granatowy top z jedwabiu wiskozowego
Czarny kardigan
Top z jedwabiu wiskozowego
Sukienka z falbaną
Biały top z jedwabiu wiskozowego
Biały top z jedwabiu wiskozowego
sukienka koszulowa
Sukienka koszulowa